Czy warto inwestować w dolary?

Od wielu lat dolary odgrywają niezwykle istotną rolę w światowej gospodarce. Szacuje się, że 75% transakcji na świecie przeprowadza się właśnie w amerykańskiej walucie. Nie wygląda na to żeby ta sytuacja w najbliższym czasie miała się zmienić.

Prognozy na 2017 rok. Jak będzie wyglądała polska gospodarka?

Specjaliści szacują, że w 2017 roku dolar będzie rósł w siłę. To ważna informacja dla inwestorów, którzy chcą ulokować swój kapitał w obcej walucie. Sytuacja w Polsce może znacząco się pogorszyć – nasza waluta może mocno stracić na wartości. Dlatego warto zastanowić się na dywersyfikacją naszych oszczędności. Wymienić część pieniędzy na obcą walutę. Dzięki temu będziemy mieli większą pewność, że nie stracimy odłożonych pieniędzy.

Bądź cierpliwy i uważny

Gdy chcemy zainwestować w obcą walutę, w tym w dolary nie możemy nastawiać się na ekspresowy zysk. Musimy starannie obserwować rynki finansowe. Bezpieczniej oszczędzać w jednej walucie, zwłaszcza gdy nie mamy zbyt dużego doświadczenia w handlu walutami. Inwestowanie w waluty to dobry sposób na długoterminowe inwestycje, na tak zwaną czarną godzinę.

Prognozy dolarowe na 2017 rok

2017 z pewnością przyniesie światu mnóstwo zmian. Czekają nas wybory we Francji i Niemczech. Wielka Brytania zmaga się z Brexitem. Jedną wielką niewiadomą jest polityka nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Dolar w górę? Jest to bardzo prawdopodobne. Musimy wziąć pod uwagę zawirowania jakie w ostatnim czasie targają Unią Europejską. Wielka Brytania zdecydowała się opuścić Wspólnotę. Inne kraje mają zamiar przeprowadzić w tej sprawie referendum… Nic dziwnego, że Euro traci na wartości. Niektórzy analitycy twierdzą, że wartość Euro do Dolara będzie wynosić 1:1…

Najbliższe tygodnie i miesiące pokażą czy będziemy musieli się przyzwyczaić do spadków wartości złotego i drożejących obcych walut. Być może zamieszanie związane z wyjściem Wielkiej Brytanii nieco ucichnie. Na ten moment jednak mamy najsłabszego funta od 30 lat. Przyszłość Wspólnej Waluty jest bardzo niepewna. Nic dziwnego, że część inwestorów rezygnuje z inwestowania w Euro.

Bezpieczne inwestycja?

Rozpad Unii Europejskiej oznacza osłabienie pozycji Polskie na światowych rynkach, co za tym idzie osłabi się pozycja naszej narodowej waluty. Warto przynajmniej część swoich oszczędności ulokować obcej, pozaeuropejskiej walucie. Dolary wydają się być dobrym rozwiązaniem. Mimo, że nowy prezydent jest dość kontrowersyjną postacią… Nadal większość transakcji gospodarczych na świecie przeprowadza się w amerykańskich dolarach. Z historii możemy wnioskować, że to dobra waluta na niepewnie i burzliwe czasy.

Porada specjalisty

Podsumowując dywersyfikacja swoich oszczędności zawsze jest dobrym pomysłem. Gdy nie mamy doświadczenia w inwestowaniu w obce waluty, powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasze pieniądze zostały bezpiecznie ulokowane. A my po jakimś czasie będziemy mogli cieszyć się zyskami z zainwestowanego kapitału.